Milliyet Nakliyat Blog Yazıları | 05374092406
evden eve nakliyat firmaları hangi hizmetleri verir.

Evden Eve Nakliyat Firmaları Hangi Hizmetleri Verir ?

Hayatında hiç evden eve nakliyat firmaları ile taşınmayanlar vardır elbette. Özellikle 2000 yıllarda evlenen yeni nesil kişilerin cevap bulamayan soruları var kafasında. Orta kuşak yaş itibarı ile bu konuda tecrübeli olsa gerek. Özellikle kiracı eski nesil bu işi taşıma firmalarından daha iyi biliyor.

Günümüzde evlenen kişilerin eşyaları sıfır olduğundan satın aldıkları firmalar eve kadar getiriyor. Burada bir nakliye şirketine ihtiyaç yok. Ancak kiracı olanlar için 2. ve ya 3. yılda ev değiştirme söz konusu olabiliyor. Tamda bu noktada evden eve taşımacılık şirketleri ilk akla gelen şey.

Ancak neyin nasıl yapılacağı daha önce tecrübe edilmediği için bir telaş başlayabiliyor insanlarda. Yazımızın devamında gerçekten bu işin içinde olan kişilerden alınan bilgileri paylaşmaya özen gösterdik. Bu sayede aklınıza takılan sorulara cevap bulabilirsiniz. Sıkça sorulan sorular köşesinden de faydalanabilirsiniz.

İşte Sırasıyla Evden Eve Nakliyat Firma Hizmetleri

Evden eve nakliyat firmaları ev eşyası tarzı bütün taşıma işlerini kapsar biçimde çalışır. Örneğin Adana ofis taşımacılığı içinde bir ev taşıma firmasından hizmet almalısınız. Çünkü hem yetki belgesi hemde hizmet anlayışı bakımında uygun olan budur. Bu işi yapan firmaların K-3  Yetki belgesi olmak zorundadır. Bu belgeye sahip olan firmalar ev eşyası taşıyamaz. Bakınız evden eve nakliyat firmaları bu hizmetleri verir ;

Ekspertiz Hizmeti

Bu aşama hem tanışma hemde eşya tespiti anlaşma şartlarını belirleme aşamasıdır. Çünkü her evin kendine göre bir taşınma çerçevesi vardır. Kimi eşya azdır kimi eşya çoktur. Eleman sayısı,paketleme malzemeleri,araç boyutu bu aşamada belirlenir.

Taşınma sürecinde sorun yaşanmaması için zorunluluktur. Fiyatlar,taşınma tarihi ve hatta araçların park alanlarına kadar tüm detay ekspertiz sırasında belirlenir. Siz siz olun anlaştığınız firma ile yüz yüze eşya başında anlaşmaya bakın. Yoksa başınız ağrıyabilir. Detaylı ekspertiz bilgisi  için bu sayfayı geziniz.

Taşınma Günü Eşyaların Toplanması

Bu konu tamamen anlaşma şartlarına bakar. Evden eve nakliyat firmaları iki türlü hizmet verir. Bir eşya toplama dahil iki eşya toplama hariç. Fiyatlar buna bağlıdır. Eşyalarınızın toplanmasını istiyorsanız bunu mutlaka belirtin. Bu hizmet dahilinde mutfak eşyaları,biblolar,elbiseler,ayakkabılar gibi tüm küçük eşyaları nakliye firması toplar.

Tabi burada önemli olan sizin ne istediğinizdir. İsteğe göre na mahrem ve kişisel eşyalarınızı kendiniz toplamanızı tavsiye ederim. Küçük eşyaları kendi imkanlarınız ile toplamak isterseniz de ona göre fiyat ve hizmet alırsınız. Bu durumda mutfak eşyalarını ve diğer küçük eşyaları kendiniz toplarsınız. Evden eve taşıma firması kaba eşyaları paketler ve taşır. Daha detaylı bilgi için eşya toplama hizmet sayfasını ziyaret ediniz.

Paketleme Ve Paketten Çıkarma

Eşya taşımacılığında en önemlisi zarar görmeden taşınmasıdır.Evden eve nakliyat firması olabilme özellikleri arasında paketleme gelir. Ambalajlı taşımacılık ile profesyonel olarak eşya transferi yapılabilir. Evden eve nakliyat firmaları genelde havalı kalın naylon kullanır. Bu malzeme eşyalarınızın korunaklı ve temiz taşınmasını sağlar.

Ambalajlama yapmayan bir firmaya ev taşıma firması diyemeyiz. Çünkü aynı işi piyasa hamal işçiler de yapabilir. Evden eve nakliyat için ilk kural hasarsız taşımaktır. Profesyonel taşıma şirketleri tüm ev eşyalarınızı korunaklı ve hijyenik şekilde paketler.

Mobilyalarınız Eski Evde De Montaj Ve Yeni Evde Montaj Yapılır

Evden eve nakliyat firmaları evinizde buluna mobilyaları eski evde sökmek ve yeni evde aynen kurmakla mükelleftir. Bunları yapamayan bir firma düşünülemez. Standart bir ev taşıma firmasının asli görevlerindendir. Bu iş için ekstra ücret isteyen kişi ve ya kuruluşlardan uzak durunuz.

Tabi mobilya montajı içinde bazı şartlar vardır. Taşıma şirketleri duvara montaj edilen mobilyaları söker ancak takmaz. Bunun sebebi de duvarlarda buluna elektrik kabloları tehlike arz eder. Ya da ev sahipleri taşıma firmalarına dava açabilir.

Gömme dolapların sökülüp takılması ekstra ücret hakkı doğurur. Modüler olmayan mobilyalar için ya kendi ustanız gelir yada nakliye firmasına ücret ödersiniz. Bir evde sökülen en büyük mobilya elbise dolaplarıdır. Diğer konsol,vitrin gibi mobilyalar de monte edilmeden paketlenerek taşınır. Ayrıntılı mobilya montaj bilgisi için sayfamızı geziniz.

Yüksek Katlarda Eşyalarınız Modüler Asansör İle Taşınır

Evden eve nakliyat firmaları 2. kata üzeri taşıma işlerinde asansör kullanır. Asansörlü taşımacılık bina dışına kurulan bir vinç sayılır. Bu makine sayesinde bina içine ve insan gücüne gerek kalmadan eşya taşımacılığı yapılır.

Bu sistem sayesinde eşyalarınız hem kısa zamanda taşınır. Hemde merdiven boşluklarında zara görmesi engellenir. Şehirler arası taşımalarda firmalar birbirlerinin asansörlerini kiralar ve öyle çalışır.

çamaşır makinası montajı
bulaşık makinası montajı

Standart Beyaz Eşyalarınızın Montajı Yapılır

Standart ile kastımız ; buzdolabı,çamaşır makinesi,kurutma makinesi,fırın,bulaşık makinesi gibi beyaz eşyalardır. Bu eşyalar için ekstra ücret ödemenize ve ya usta bulmanıza gerek yoktur. Evden eve nakliyat firmaları şehir içi ve ya şehirler arası nakliye esnasında bu işi yapmak zorundadır.

Ancak bu tür eşyaların hali hazırda yerleri olmalıdır. Eski evde de monte etmeye ve yeni evde montaj yapmaya müsait olmalıdır. Örneğin yeni evde çamaşır makinesinin hortumu musluğa yetişmiyor ise bunun sorumluluğu sizdedir. Nakliyat firmasından hortum temin etmesini isteyemezsiniz.

Klima,şofben,uydu gibi eşyalar için ya siz kendi imkanlarınızı kullanırsınız. Ve ya firmadan ekstra ücret dahilinde usta getirmesini istersiniz. bu tür eşyaların montajı standart evden eve nakliye hizmeti dışında kalır. Daha detaylı bilgi için sayfamızı ziyaret ediniz.

Ekstra Hizmetler Alabilirsiniz

Yukarıda bazı hizmetlerin normal taşıma planı dışında olduğunu belirttik. Ancak bu hizmetleri de evden eve nakliyat firmalarının yapmasını talep edebilirsiniz. Klima ve uydu,şofben,avize gibi eşyaların montajları da yapılmaz diye bir kural yok. Ek ücretler ile isterseniz hiçbir işe karışmadan tüm işi firmaya yaptırabilirsiniz. ,

Bazı firmalar bayan eleman da çalıştırır. Bu tip firmalara elbise toplama ve yerleştirme işleriniz de verebilirsiniz. Çalışan kesim için ideal bir ev taşıma programı gerekir. Bu yüzden sizin seçtiğiniz firma çok önemli. Her firma aynı profesyonellikte olmayabilir. Araştırma yapmadan karar vermeyiniz. Bunun için güvenli şirket nasıl bulunur yazımızı okuyabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Evet askılı koli ve ya elbise dolabı talebinde bulunursanız elbiseleriniz kırışmadan taşınabilir.
Endişelenmeyin. Profesyonel bir firma ile eşyalarınıza zarar gelmez. Sigortalı taşımacılık hizmeti veren firmaları tercih etmenizde fayda var.
Genelde şehir içinde yarım günde biter. Tabi çok eşyanız var ise örneğin 4+1 bir eviniz var ise süre uzayabilir.
Genel olarak evden eve nakliyat firmaları 5 eleman ile çalışır. Eşya miktarına göre bu değişir.
Elbette şehir içi şehirler arası fark etmez mobilya montajı standart hizmet dahilindedir.
Evet özellikle şehirler arası nakliye aşamasında sigortalı taşımacılık yapılır.
güvenilir taşıma şirketleri nasıl bulunur

Güvenilir Taşıma Şirketleri Nasıl Bulunur ?

Günümüzde taşıma sektörü maalesef pek çok istenmeyen olaya ev sahipliği yapıyor. Bundan dolayı insanların taşıma şirketlerine olan güveni sarsılıyor. Aslında güvenilir taşıma şirketlerine ulaşmak çok basit. Kısa bir araştırma ile bu işi çözebilirsiniz. Bu konuda en büyük tavsiye görüştüğünüz firmanın sizinle aynı ilde olduğuna dikkat etmenizdir.

Taşıma Şirketlerinin Güvenliğini Nasıl Ölçebilirsiniz ?

İyi bir öneri; Sakın ola haritalarda ve sitelerde yapılan yorumları baz alarak karar vermeyin. Çünkü bu yorumların % 50 si çakma yorumlardır. Hele hele bütün yorumları 5 yıldız olanlardan uzak durun. Çünkü uzun vade de hatalar olmaması mümkün değildir. Bir firma 15 yorumda bir kötü yorum almış ise bu kötü olduğunu göstermez. Ortalama puanın doğallığına dikkat ediniz.

Bir taşıma şirketi ile temasa geçtiğinizde olası sorular da size ip ucu verebilir. Örneğin; Taşınma tarihi,eski ve yeni evin kat yüksekliği,oda saysı gibi sorular doğru sorulardır. Hele bu firma eşyalarınızı görmek için evinize gelmeyi teklif ediyorsa işi çözmüş sayılabilirsiniz.  Ya da sizi ofisine çağırıp sözleşme yapmayı teklif ediyor sa da büyük ölçüde güvenilir sayılır.

Her K3 Yetki Belgesi Olan Taşıma Şirketi Güvenilir Mi?

Tabi ki hayır. Bir firmanın tüm belgelerinin olması işini iyi yaptığı anlamına gelmez. Bu sadece bir kriter olarak kabul edilebilir. Taşıma şirketlerinin size yaklaşımı ve iş geçmişi de çok önemlidir. Bu noktada çevreniz de daha önce taşınan yakınlarınızdan referans almak da bir yol sayılır. Hatta en iyi seçeneklerden biridir.

Birde firmaların verdikleri hizmetleri analiz etmek gerekir. Örnek olarak 5. kat için firma arıyorsanız Adana asansörlü taşımacılık firması olduğuna dikkat etmelisiniz. Asansör olmayan bir firma ya sırtla taşıma yoluna gider ya da kiralama yoluna gider. Bu konuda sorun yaşamanız olası bir durumdur.

 

güvenilir taşıma şirketleri nasıl bulunur

Armut.com da Hizmet Veren Taşıma Şirketleri Güvenlimi ?

Burada amaç her hangi bir evden eve nakliyat platformunu  karalamak değildir. Sektörümüz ile alakalı bilgi paylaşımında bulunmak istiyoruz. Elbette Armut gibi sitelerde güvenilir nakliyeci arkadaşlar bulmanız mümkün.Ama & 80 risk altındasınız. Bugün Armut.com' a siz dahi bir taşıma şirketi olarak kayıt olabilirsiniz.  Buyurun bu linkten denemesi bedava.

Diyeceğimiz odur ki; birebir hizmet veren firmalar ile görüşmeniz daha sağlık olacaktır. Bu platformda sistem teklif usulüdür. Siz işi yazarsınız firmalar size teklif verir. Ancak karşıda teklif veren firmanın güvenirliğini asla ölçemezsiniz. Bu platforma güvenip teklif verenlere kapora adı altında para gönderip dolandırılan binlerce insan var. Bunun en yakın örneği İstanbul'da yaşandı. Haber kaynağına bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Sonuç olarak Armut ve E-Nakliyat gibi platformlarda başınız ağrır. En son seçenek bile olmamalıdır. Armut'da kayıtlı 14 bin ev taşıma firması var. Aslında gerçekte bu rakamın sadece % 20 lik bir bölümü yetkili firmalar. Hesabını siz kendiniz yapın.  Size kesinlikle bu tür siteleri tavsiye etmiyorum. Kaçınılmaz bir durum ise de çok dikkatli olunuz. Kesinlikle para vesaire göndermeyiniz.

Komisyoncu Taşıma Şirketleri Risk Grubunda !!!

Bu konu Adana şehir içi nakliye için zaten söz konusu olamaz. Komisyoncu kişi ve ya kuruluşlar şehirler arası nakliyat aşamasında ortaya çıkar.  İl dışı taşınacak iseniz ; ya bulunduğunuz ya da gideceğiniz ilde bulunan taşıma şirketlerini seçiniz. Örnek verelim ; Siz Adana'da İstanbul'a taşınacaksınız. Ancak görüştüğünüz firma Antalya firması ile burada bir komisyonculuk devreye girecektir.

Bu şekilde olası bir hasar durumunda anlaştığınız firma ve ya aracı firma suçu birbirine atacak ve siz mağdur taraf olacaksınız. Bir sonraki yazımızda Armut ile ilgili detaylı bir yazı yayınlayacağız. Bizi takip etmeye devam edin.

 

 

nakliyat sözleşmesi nedir nasıl yapılır

Nakliyat Sözleşmesi Nedir Nasıl Yapılır ?

Nakliyat Sözleşmesi Nedir ?

Aslında her sektörde sözleşme yapılabilir. Hukuki yönden tarafların birbirinden hak talebinde bulanabilmek için beyanlarını kağıt üzerine dökmesidir. Nakliyat sözleşmesi de bunlardan bir tanesidir. Ancak sözleşme şartları kanun hükmüne aykırı ise her hangi bir yaptırımı olamaz. Kanunun ön görmediği hallerde yapılan nakliyat sözleşmeleri sadece tarafları bağlar. Sözleşmeden meydana gelen borç yüzünden kişini özgürlüğü elinden alınamaması gibi.

Evden eve nakliyat sözleşmeleri taraflar arasında yapılan bir anlaşma biçimidir. Kanunen şu madde olacak diye bir yaptırım yoktur. Tamamen müşteri ve nakliye şirketinin beraber karar verdikleri maddeler vardır. Sizin burada dikkat etmeniz gereken yasaların onayladığı maddeleri de sözleşme şartlarına eklemektir. Kara yolu nakliyat sigortası bunların başında gelir.

 

nakliyat sözleşmesi nedir nasıl yapılır

Nakliyat Sözleşmesi Nasıl Yapılır ?

Genelde firmaların bünyesine hali hazırda nakliyat sözleşmeler vardır. Bunları kontrol ederek  yapabilirsiniz. Nakliyat sözleşmelerinde çok fazla şart bulunmaz. Ek seçenekler için firmalar ile görüşüp anlaşmanız gerekir. Yanılmamak adına nakliyat sözleşme şartlarını iyi okumanız gerekir. Evden eve nakliyat sözleşmeleri toplamda 7-8 maddeden oluşur. Bunlardan bazılar şunlardır ;

  • Eşyaların Teslim alınma tarihi
  • Fiyat miktarı
  • Alınan kapora
  • Teslimat tarihi
  • Asansör kullanılması
  • Hasar tazmin durumu
  • Eşya söylenenden fazla çıkarsa fiyat farkı çıkacağı
  • Araç ile ev arası 25 metreden fazla mesafe çıkarsa fiyat farkı olacağı
  • Kat söylenenden yüksek çıkarsa fiyat farkı çıkacağı

Gibi anlaşma şartlarına göre maddeler belirlenir. Sözleşmeli ve sigortalı taşımacılık işlemlerinde mutlaka fatura ve irsaliye olmak zorundadır. Aksi halde hiç bir hak talep edemezsiniz. Alt kısımda bulunan bağlantıdan nakliyat sözleşmesi örneği indirebilirsiniz.

 

 

Evden Eve Nakliyat Sözleşme Örneği İndirin Pdf

Evden Eve Nakliyat Sözleşme Örneği
ev esyaları nasıl paketlenir

Ev Eşyaları Nasıl Paketlenir ?

Taşınma günü yaklaştığında yeni eşyaların zarar görmeden taşınması aklını kurcalar durur. Bunu en doğru şekilde yapabilmek için işi profesyonellere bırakmalısınız. İşini gerçekten iyi yapan evden eve nakliyat firmaları var bu sektörde.

Tecrübeli firmalar ile evinizi taşımanız süreci çok basit atlatmanıza yardımcı olacaktır. Normal taşıyıcılar ile gerçek ev taşıma firmaları arasındaki fark ev eşyalarını paketleme ve hasarsız taşımaktır. Paketleme yapmadan gelişi güzel taşıma yapanlara evden eve nakliye firması diyemeyiz.

Evden Eve Nakliyat Paketleme İşlemi Nasıl Olmalıdır  ?

Bir evden çok fazla çeşitli eşya vardır. Her eşyanın kendine has paketleme tekniği var. Bazılar koli ile bazıları baloncuklu naylon ve battaniye ile paketlemek gerekir. Küçük eşyaların toplanması da aslında eşya paketleme sınıfına girer. Küçük cam eşyaları paketleme en hassas konudur. Cam ev eşyaları paketlenirken gazete ve benzeri yardımcı malzemeler ile sarılmalıdır.

Ev eşyası paketleme özellikle şehirler arası nakliyat aşamasında önem taşır. Mesafeler uzun ve yolların bozuk olan kısımları var. Araç içinde sarsıntıdan zarar görmemesi için paketleme sıkışma yoluyla yapılmalıdır.  Yazımızın devamında hangi eşya nasıl paketlenir ona deyinelim.

ev eşyaları nasıl paketlenir

Koltuk Takımları Nasıl Paketlenir ?

Taşıma şirketleri genelde paketlemeye kaba eşyalardan başlar. Bunu sebebi kendilerine çalışacak alan açmaktır. Bir evden en kaba eşyalar arasında koltuk takımları yer alır. İlk önce paketlenip yüklenmesi büyük bir alan açılmasına vesile olur. Diğer eşyaların bu alanda paketlenmesi daha uygundur.

Koltuk takımı paketlemesine önce küçültme yoluna gidilerek başlanmalıdır. Koltukların kolları ve sırt kısımları de monte edilmelidir. Böylelikle kapılardan geçmesi ve sürtünme olayının ortadan kalkması sağlanır. Film rulo ile hijyen için sarılır. Daha sonra halk arasında pıt pıt naylon da denilen baloncuklu malzeme ile sarılır. Daha sonra bant ve ip yardımı ile kaymaması için sabitlenir.

koltuk  takımı paketleme

Mobilyalar Nasıl Paketlenir ?

Mobilyaların paketlenmesi ayrı bir özen gerektirir. Tamamen boya ve ya kaplama olan mobilya parçaları çizilir ise telafisi zor olabilir.  Bunun en iyi yolu tüm mobilyaları de monte etmek ve üzerinde bulunan vidaları ve kulpları sökmektir.

Eğer üzerinde vida bırakılırsa sürtünme yolu ile çizilmeler olacaktır. Boya boya ya getirilir ve baloncuklu naylon ile sıkıca sarılır. Şifonyer,komodin gibi mobilyaların kulp ve çekmeceleri sökülerek paketleme yapılmalıdır. Asansörlü taşımacılık esnasında sepete ayrı ayrı yüklenmeli ve birbirine sürtünmesi mutlaka önlenmelidir.

Beyaz Eşyalar Nasıl Paketlenir ?

Beyaz eşyalar paketlenirken özellikle çamaşır makinesi emniyet vidaları takılmalıdır. İçinde bulunan taşın aşırı sallanması makinenize zarar verebilir. İçlerinde cam eşya bırakılmamalıdır. Buzdolabı içi boşaltılmalı ve öyle paketleme yapılmalıdır.

Size tavsiyemiz bu gibi eşyaların eğer saklama imkanı var ise orijinal kutularını atmayınız. Çünkü hiç bir taşıma şirketi fabrikası gibi paketleme yapamaz. Evden eve nakliyat paketleme için genelde battaniye ve baloncuklu naylon kullanılır. Bazı firmalar özel kılıflar yaptırır ve onları kullanır.

Mutfak Eşyaları Nasıl Paketlenir ?

Mutfak eşyaları kırılgan maddelerdir. Cam bardaklar,tabaklar vesaire kırılması en kolay eşyalardır. Bu tip eşyaların gazete ve ya benzeri malzemeler ile birbirine temas etmeyecek şekilde sarılması gerekir. Burada size küçük bir sır verelim. Sarma işlemini yaparken gazete kağıdını bol kullanın. Tencereler ve tavalar çaydanlıklar ayrı kolide oldun. Tabak ve bardaklar ayrı kolide olsun.

Kağıt az kullanırsanız araç sarsılma durumunda bardak ve tabaklar kırılır. Bu yüzden bol malzeme kullanmanız gerekir. Bu sayede sarsıntıda cam eşyalar birbirine temas etmez ve kırılmaz.  Bu tür eşyaların paketlenmesinden daha önemli bir konu vardır. Yükleme ve istif aşaması. Bardak dolu bir koliyi araç içinde alt kısımlara koymak paketlemenin etkisini sıfıra indirir.

Bu yüzden ağır eşyalar alta hafif ve kırılgan eşyalar üst kısıma gelecek şekilde istif yapılmalıdır. Şehir içi nakliye ve ya şehirler arası nakliyat hiç fark etmez sistem hep aynı olmalıdır. Ev eşyası paketleme işlemini doğru yapan firmalar ile çalışmanız da bu işi büyük ölçüde çözmeniz anlamına gelir. İlginizi çekecek bir diğer yazımız ekspertiz ile ilgilidir.

adana ogrenci esyasi tasima

Adana Öğrenci Eşyası Taşıma

Genelde geçimi aileleri tarafından karşılanan öğrenciler için ekstra masraflar dayanılmaz bir durumdur. Öğrenciler her işte olduğu gibi Adana öğrenci eşyası taşıma işlemi içinde ucuz fiyatlar araştırır. Öğrencilerin komple evden eve nakliye firması yerine parça eşya taşımacılığı   yapan küçük nakliye firmaları bulması daha uygun olacaktır. Öğrenciler de çok fazla eşya olmayacağı için zaten çok büyük bir araca gerek kalmayacaktır.

Pikapları ya da kamyonetleri olan firmalar bu işi öğrenciler için çok ucuz fiyatlara yapabilecektir. Bu tür bir taşımacılık hakkında daha detaylı bilgi için bağlantıdan yardım alabilirsiniz. Ucuz nakliye fiyatları bulabilmek için daha küçük taşıma şirketleri tercih edilmelidir.

Çünkü bu tür hizmet veren kişi yada kurumlar mini nakliye hizmeti verdiğinden fiyatları da ucuz olacaktır. Büyük firmaların araçları büyük olduğu için yakıt giderleri de büyük olur. Uygun ucuz nakliye fiyatları almanız çok zordur.

Öğrenciler İçin Ucuz Nakliye Hizmeti Veren Firma ve Şahıslar

Bakın öğrenci arkadaşlar uygun fiyatlara nakliyeci bulabilmek için aramalarınızı pikap nakliye ya da mini nakliye ,parça eşya olarak yaptığınız da karşınıza pek çok firma çıkacaktır. Adana ilinde bu işi yapan pikap işi yapanlar genelde duraklarda durur. Hemen her semt de durakları mevcuttur. Örnek olarak Telli Dere Mahallesinde kanal 1. durak civarından bu tür nakliyeciler bulabilirsiniz.

Kendi imkanlarınız ile taşıma yapmak isterseniz sadece pikap kiralayabilirsiniz. Bu işi kendi gücünüz ile yapamayacağınız durumlarda ise hamal ve beden işçisi arkadaşlarda yardım olabilirsiniz.  Bekar öğrenci eşyalarınız da söküp takma işi yapamayacağınız mobilyalar var ise mobilya montaj elemanlarından yardım alabilirsiniz. Adana Evden eve hamal arkadaşlar bu işlerin tamamında tecrübe sahibi kişilerdir.

 

adana öğrenci eşyası taşıma

Ucuz Öğrenci Nakliye İçin Asansör Kullanımı

İşte burada ucuz nakliye fiyatları almanız biraz zor olacaktır. Asansörlü taşımacılık fiyatları eşyanız az da olsa katlar yüksek ise size pahalıya patlar. En ucuz asansörlü nakliye fiyatlarına bu listeden ulaşabilirsiniz.

Eşya taşımacılığında fiyatları direkt olarak etkileyen  asansör kullanılmasıdır. Bu sebeple öğrenci kardeşlerimiz 2. kat üstü yerlerden ev tutmamalarını tavsiye edilir. Ortalama bir taşıma işinde asansör kurulması fiyatlarda en az 350₺ farklı çıkar. Fiyatlar neden yüksek çıkar diye merak ediyorsanız genel hizmet anlayışı ile ilgili sayfamızı ziyaret ediniz.

 

Adana Eşya Depolama şirketleri ne iş yapar ?

Adana Eşya Depolama Şirketi Ne İş Yapar ?

Depoculuk pek çok ana dallara ayrılır. Makalede Adana eşya depolama şirketlerinin nasıl çalıştığı ve hangi hizmetleri verdiğine değinmek istiyoruz.

Ev eşyası depolama hizmetini genelde bağlı olarak çalışan evden eve taşımacılık şirketleri verir. Bu tür firmalar bünyelerinde bulundurdukları oda usulü depolarda aylık ya da yıllık belli ücretler karşılığında eşya depoculuğu hizmeti verir.

Eşyalarınızın evinizden paketlemek sureti ile alınması ve asansörlü taşımacılık ile yüksek katlardan taşınması dahil komple hizmet verirler.  Asansör ile eşya taşıma ve depolama ile ilgili sayfaya bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Adana eşya depolama hizmetinden  genelde şehirler arası taşınan kişiler yararlanmak ister. Taşındıkları illerde henüz ev bulamaması ve eski evden kira günün dolması durumunda ev eşyası depolama hizmeti tam yerinde bir servistir.

Büyük bir evden daha küçük bir eve taşınmak istiyorsunuz ancak eşyalarınızı yeni ev almayabilir. Böyle bir durumda taşıma şirketlerinden yardım alabilirsiniz. Fazla ev eşyalarınızı depolayabilir ve muhafaza edebilirsiniz.

Endişelenmeyin ,Evden eve eşya depolama şirketleri eşyalarınızı paketli şekilde depolayacağı için zarar görmeyecektir.

 

adana eşya depolama

Adana da Ev Eşyası  Depolama Şirketlerine Nasıl Ulaşılır ?

Tüm Adana  taşıma şirketlerinin  eşya depolama hizmeti olduğunu söylemek doğru olmaz. Köklü ve eski firmalar bu alanda hizmet vermektedir. Firma sitelerinden depoculuk ile ilgili hizmetleri olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Adana'nın Seyhan,Yüreğir ve diğer ilçelerinde pek çok evden eve nakliyat firması mevcuttur. Bu firmaların bir bölümü eşya depolama hizmeti verir. Bu firmalara ulaşmanın en kolay yolu firma listesi oluşturup görüşmektir.

Listelediğiniz firmalar ile görüşüp depolama hizmetlerinin olup olmadığını sorabilirsiniz. Hizmetleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Eşya depolama fiyatları hakkında teklifler alabilir ve karşılaştırma yapabilirsiniz.

Depoların sizin eşyalarınızı alıp almayacağı konusunda bilgi edinmenizde fayda var. Çünkü bazı depolar 2+1 ev eşyası alır bazıları 3+1 eşya alır. Ve eşya depolama için fiyatlandırmalarda hacim hesabı yapılır.

Özetlemek gerekirse; eşya depolama şirketleri ev eşyalarınızı dilediğiniz zaman evinizden alır,bu esnada mobilya beyaz eşya gibi eşyaları paketler. Kendi araçları ile depolarına koyar. Dilediğiniz zaman Adana eşya depolama şirketleri  eşyalarınızı evinize getirir ve kurulum montaj dahil yeniden yerleştirme işini yapar.

 

adana ev tasima ekspertiz nedir

Adana Ev Taşıma Ekspertiz Hizmeti Nedir ?

Ekspertiz genelde tüm meslek dallarında satış yada hizmet öncesi uygulanan bir hizmettir. O mesleğe bağlı yetkili kişiye de eksper denir. Adana ev taşıma ekspertiz içinde bu işle görevli personeller hemen her profesyonel evden eve nakliye firmasında mevcuttur.

Bu tür memurlar size taşınma öncesinde ve sürecinde bilgi aktarımında ve uyarılarda bulunur. Özellikle Adana asansörlü  taşımacılık için  mutlaka ekspertiz hizmeti almalısınız. Eşyalarınızın miktarı ,taşınma günü ve diğer tüm detaylar mutlaka önceden hesaplanmalıdır. Aksi halde ger dönülmez ve sizi üzecek durumlar ile karşılaşabilirsiniz.

Günümüzde en çok rekabetin yaşandığı sektörlerin başında ev taşıma grubu gelir. İşini iyi yapmak isteyen ve gerçekten yapan firmalar var elbette. Ancak baştan savma yapanlarda maalesef var. Bir firma sizden ev taşıma ekspertiz için randevu talep ediyorsa o firmaya sonuna kadar güvenin.

Telefonda kafadan atma bilgiler ile sizi yönlendirmeye çalışan kişi ya da kurumlara asla güvenmeyin. Adana Nakliyat sektörüne müşteri ve firma arasında sorunlar genelde eşya miktarı ve kat yüksekliğinden çıkar.

Eşyalarınız size göre çok az olabilir ancak hizmet alacağınız taşıma şirketi bunu farklı yorumlayabilir. Siz siz olun sadece telefonda anlaşma yapmayın. Kat yükseklikleri nasıl değer kazanır siz bilemeyebilirsiniz. Örneğin eviniz 1.kat diyelim; ama altınızda bir dükkan ve ya asma kat var ise bu 2. kat sayılır. 1 ve 10. katlar arasında bu sorun olmaz.

Ancak 10. kat üstü asansörlü taşıma sisteminde bu çok fark eder. Çünkü bazı firmaların asansörleri 9. kata kadar çıkar.Bazıları 15. kata çıkar. Eğer siz ev taşıma ekspertiz hizmeti almadan yola çıkarsanız başınız ağrır. Gelen firma sizden fiyat farkı talep edebilir.

Adana Ev Taşıma Ekspertiz Elemanın Görevleri Nelerdir ?

Adana Evden eve nakliyat  firmalarının bünyesinde bulundurduğu ekspertiz elamanları doğru planlama yapmak için eğitilir. Sizden gelen talep doğrultusunda randevu oluşturur ve evinizi ziyaret eder. Bu aşamada aklınıza takılan bütün soruları sorabilirsiniz. Adana ev taşıma ekspertiz elemanı oda sayınızı ,kat yüksekliğini  ve almak istediğiniz evden eve nakliyat hizmetini firma yetkililerine aktarır. Bu elamanların fiyatlandırma yetkisi yoktur.

Taşıma öncesinde size düşen görevler hakkında sizi bilgilendirir. Kamyon ve asansörün yanaşacağı alanları tespit eder.Firmanın neler yapacağı ve neler yapmayacağı konusunda bilgi aktarır. Paketleme malzemeleri,eleman sayısı gibi tüm detayları şirkete bildirir. Bu sayede taşınma sürecinde hiçbir aksaklık olmamasını sağlar. Sigorta ve sözleşme gibi evrak işlerini düzenler. Tabi bu noktada şehir içi taşınmalarda bu işlemi yapmak kolaydır. Ayrıca şehir içi nakliye hizmetimiz hakkında bilgi almak isterseniz ilgili sayfaya bu link den ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

adana ev tasima ekspertiz

Şehirler Arası Ev Taşıma Ekspertiz Hakkında Bilmeniz Gereken Konular

Bu en çok dikkat edilmesi gereken bir konudur. Anlaşma yaptığınız Adana Şehirler arası nakliyat hizmetinin sorunsuz geçebilmesi için çok önemlidir. Örnek vermek gerekir ise ; Diyarbakır'dan Adana iline taşınacaksınız var sayalım. Bir Adana ev taşıma şirketi ile anlaştığınız zaman ekspertiz hizmeti canlı olarak almanız mümkün değildir. Bu durumda detaylı eşya resimleri hatta video  gibi yardımcı  dosyalar paylaşılmalıdır. Görüntülü arama gibi teknolojinin bize sağlamış olduğu tüm yeniliklerden yararlanabilirsiniz.

Anlaşma yaptığınız firmanın hangi aracı gelecek,araç plakası,şoför kimlik numarasına kadar istemek hakkınızdır. Sözleşme imzalayıp mail adresinize yollanmasını talep edebilirsiniz. Bu işte haddinden fazla komisyoncu şirket vardır. 200₺ komisyon karşılığı taşıma işinizi başka firmalara devrederler.Gelen firma olası bir sorunda sorumluluk almaz. Ev taşıma ekspertiz talebi en çok şehirler arası önem taşır. Kesinlikle telefonda yeteri kadar hakkında bilgi toplayamadığınız firmalar ile anlaşma yapmayınız. Umarım yazımız taşınma süreci hakkında sizi bilgilendirmeye yetmiştir. Sormak istediklerinizi yorum bölümünden sorabilirsiniz.

 

03224080282