Ev Eşyaları Nasıl Paketlenir ?-Evden Eve Nakliyat Paketleme
ev esyaları nasıl paketlenir

Ev Eşyaları Nasıl Paketlenir ?

Taşınma günü yaklaştığında yeni eşyaların zarar görmeden taşınması aklını kurcalar durur. Bunu en doğru şekilde yapabilmek için işi profesyonellere bırakmalısınız. İşini gerçekten iyi yapan evden eve nakliyat firmaları var bu sektörde.

Tecrübeli firmalar ile evinizi taşımanız süreci çok basit atlatmanıza yardımcı olacaktır. Normal taşıyıcılar ile gerçek ev taşıma firmaları arasındaki fark ev eşyalarını paketleme ve hasarsız taşımaktır. Paketleme yapmadan gelişi güzel taşıma yapanlara evden eve nakliye firması diyemeyiz.

Evden Eve Nakliyat Paketleme İşlemi Nasıl Olmalıdır  ?

Bir evden çok fazla çeşitli eşya vardır. Her eşyanın kendine has paketleme tekniği var. Bazılar koli ile bazıları baloncuklu naylon ve battaniye ile paketlemek gerekir. Küçük eşyaların toplanması da aslında eşya paketleme sınıfına girer. Küçük cam eşyaları paketleme en hassas konudur. Cam ev eşyaları paketlenirken gazete ve benzeri yardımcı malzemeler ile sarılmalıdır.

Ev eşyası paketleme özellikle şehirler arası nakliyat aşamasında önem taşır. Mesafeler uzun ve yolların bozuk olan kısımları var. Araç içinde sarsıntıdan zarar görmemesi için paketleme sıkışma yoluyla yapılmalıdır.  Yazımızın devamında hangi eşya nasıl paketlenir ona deyinelim.

ev eşyaları nasıl paketlenir

Koltuk Takımları Nasıl Paketlenir ?

Taşıma şirketleri genelde paketlemeye kaba eşyalardan başlar. Bunu sebebi kendilerine çalışacak alan açmaktır. Bir evden en kaba eşyalar arasında koltuk takımları yer alır. İlk önce paketlenip yüklenmesi büyük bir alan açılmasına vesile olur. Diğer eşyaların bu alanda paketlenmesi daha uygundur.

Koltuk takımı paketlemesine önce küçültme yoluna gidilerek başlanmalıdır. Koltukların kolları ve sırt kısımları de monte edilmelidir. Böylelikle kapılardan geçmesi ve sürtünme olayının ortadan kalkması sağlanır. Film rulo ile hijyen için sarılır. Daha sonra halk arasında pıt pıt naylon da denilen baloncuklu malzeme ile sarılır. Daha sonra bant ve ip yardımı ile kaymaması için sabitlenir.

koltuk  takımı paketleme

Mobilyalar Nasıl Paketlenir ?

Mobilyaların paketlenmesi ayrı bir özen gerektirir. Tamamen boya ve ya kaplama olan mobilya parçaları çizilir ise telafisi zor olabilir.  Bunun en iyi yolu tüm mobilyaları de monte etmek ve üzerinde bulunan vidaları ve kulpları sökmektir.

Eğer üzerinde vida bırakılırsa sürtünme yolu ile çizilmeler olacaktır. Boya boya ya getirilir ve baloncuklu naylon ile sıkıca sarılır. Şifonyer,komodin gibi mobilyaların kulp ve çekmeceleri sökülerek paketleme yapılmalıdır. Asansörlü taşımacılık esnasında sepete ayrı ayrı yüklenmeli ve birbirine sürtünmesi mutlaka önlenmelidir.

Beyaz Eşyalar Nasıl Paketlenir ?

Beyaz eşyalar paketlenirken özellikle çamaşır makinesi emniyet vidaları takılmalıdır. İçinde bulunan taşın aşırı sallanması makinenize zarar verebilir. İçlerinde cam eşya bırakılmamalıdır. Buzdolabı içi boşaltılmalı ve öyle paketleme yapılmalıdır.

Size tavsiyemiz bu gibi eşyaların eğer saklama imkanı var ise orijinal kutularını atmayınız. Çünkü hiç bir taşıma şirketi fabrikası gibi paketleme yapamaz. Evden eve nakliyat paketleme için genelde battaniye ve baloncuklu naylon kullanılır. Bazı firmalar özel kılıflar yaptırır ve onları kullanır.

Mutfak Eşyaları Nasıl Paketlenir ?

Mutfak eşyaları kırılgan maddelerdir. Cam bardaklar,tabaklar vesaire kırılması en kolay eşyalardır. Bu tip eşyaların gazete ve ya benzeri malzemeler ile birbirine temas etmeyecek şekilde sarılması gerekir. Burada size küçük bir sır verelim. Sarma işlemini yaparken gazete kağıdını bol kullanın. Tencereler ve tavalar çaydanlıklar ayrı kolide oldun. Tabak ve bardaklar ayrı kolide olsun.

Kağıt az kullanırsanız araç sarsılma durumunda bardak ve tabaklar kırılır. Bu yüzden bol malzeme kullanmanız gerekir. Bu sayede sarsıntıda cam eşyalar birbirine temas etmez ve kırılmaz.  Bu tür eşyaların paketlenmesinden daha önemli bir konu vardır. Yükleme ve istif aşaması. Bardak dolu bir koliyi araç içinde alt kısımlara koymak paketlemenin etkisini sıfıra indirir.

Bu yüzden ağır eşyalar alta hafif ve kırılgan eşyalar üst kısıma gelecek şekilde istif yapılmalıdır. Şehir içi nakliye ve ya şehirler arası nakliyat hiç fark etmez sistem hep aynı olmalıdır. Ev eşyası paketleme işlemini doğru yapan firmalar ile çalışmanız da bu işi büyük ölçüde çözmeniz anlamına gelir. İlginizi çekecek bir diğer yazımız ekspertiz ile ilgilidir.

03224080282