Evden Eve Nakliyat Firmaları Hangi Hizmetleri Verir ?
evden eve nakliyat firmaları hangi hizmetleri verir.

Evden Eve Nakliyat Firmaları Hangi Hizmetleri Verir ?

Hayatında hiç evden eve nakliyat firmaları ile taşınmayanlar vardır elbette. Özellikle 2000 yıllarda evlenen yeni nesil kişilerin cevap bulamayan soruları var kafasında. Orta kuşak yaş itibarı ile bu konuda tecrübeli olsa gerek. Özellikle kiracı eski nesil bu işi taşıma firmalarından daha iyi biliyor.

Günümüzde evlenen kişilerin eşyaları sıfır olduğundan satın aldıkları firmalar eve kadar getiriyor. Burada bir nakliye şirketine ihtiyaç yok. Ancak kiracı olanlar için 2. ve ya 3. yılda ev değiştirme söz konusu olabiliyor. Tamda bu noktada evden eve taşımacılık şirketleri ilk akla gelen şey.

Ancak neyin nasıl yapılacağı daha önce tecrübe edilmediği için bir telaş başlayabiliyor insanlarda. Yazımızın devamında gerçekten bu işin içinde olan kişilerden alınan bilgileri paylaşmaya özen gösterdik. Bu sayede aklınıza takılan sorulara cevap bulabilirsiniz. Sıkça sorulan sorular köşesinden de faydalanabilirsiniz.

İşte Sırasıyla Evden Eve Nakliyat Firma Hizmetleri

Evden eve nakliyat firmaları ev eşyası tarzı bütün taşıma işlerini kapsar biçimde çalışır. Örneğin Adana ofis taşımacılığı içinde bir ev taşıma firmasından hizmet almalısınız. Çünkü hem yetki belgesi hemde hizmet anlayışı bakımında uygun olan budur. Bu işi yapan firmaların K-3  Yetki belgesi olmak zorundadır. Bu belgeye sahip olan firmalar ev eşyası taşıyamaz. Bakınız evden eve nakliyat firmaları bu hizmetleri verir ;

Ekspertiz Hizmeti

Bu aşama hem tanışma hemde eşya tespiti anlaşma şartlarını belirleme aşamasıdır. Çünkü her evin kendine göre bir taşınma çerçevesi vardır. Kimi eşya azdır kimi eşya çoktur. Eleman sayısı,paketleme malzemeleri,araç boyutu bu aşamada belirlenir.

Taşınma sürecinde sorun yaşanmaması için zorunluluktur. Fiyatlar,taşınma tarihi ve hatta araçların park alanlarına kadar tüm detay ekspertiz sırasında belirlenir. Siz siz olun anlaştığınız firma ile yüz yüze eşya başında anlaşmaya bakın. Yoksa başınız ağrıyabilir. Detaylı ekspertiz bilgisi  için bu sayfayı geziniz.

Taşınma Günü Eşyaların Toplanması

Bu konu tamamen anlaşma şartlarına bakar. Evden eve nakliyat firmaları iki türlü hizmet verir. Bir eşya toplama dahil iki eşya toplama hariç. Fiyatlar buna bağlıdır. Eşyalarınızın toplanmasını istiyorsanız bunu mutlaka belirtin. Bu hizmet dahilinde mutfak eşyaları,biblolar,elbiseler,ayakkabılar gibi tüm küçük eşyaları nakliye firması toplar.

Tabi burada önemli olan sizin ne istediğinizdir. İsteğe göre na mahrem ve kişisel eşyalarınızı kendiniz toplamanızı tavsiye ederim. Küçük eşyaları kendi imkanlarınız ile toplamak isterseniz de ona göre fiyat ve hizmet alırsınız. Bu durumda mutfak eşyalarını ve diğer küçük eşyaları kendiniz toplarsınız. Evden eve taşıma firması kaba eşyaları paketler ve taşır. Daha detaylı bilgi için eşya toplama hizmet sayfasını ziyaret ediniz.

Paketleme Ve Paketten Çıkarma

Eşya taşımacılığında en önemlisi zarar görmeden taşınmasıdır.Evden eve nakliyat firması olabilme özellikleri arasında paketleme gelir. Ambalajlı taşımacılık ile profesyonel olarak eşya transferi yapılabilir. Evden eve nakliyat firmaları genelde havalı kalın naylon kullanır. Bu malzeme eşyalarınızın korunaklı ve temiz taşınmasını sağlar.

Ambalajlama yapmayan bir firmaya ev taşıma firması diyemeyiz. Çünkü aynı işi piyasa hamal işçiler de yapabilir. Evden eve nakliyat için ilk kural hasarsız taşımaktır. Profesyonel taşıma şirketleri tüm ev eşyalarınızı korunaklı ve hijyenik şekilde paketler.

Mobilyalarınız Eski Evde De Montaj Ve Yeni Evde Montaj Yapılır

Evden eve nakliyat firmaları evinizde buluna mobilyaları eski evde sökmek ve yeni evde aynen kurmakla mükelleftir. Bunları yapamayan bir firma düşünülemez. Standart bir ev taşıma firmasının asli görevlerindendir. Bu iş için ekstra ücret isteyen kişi ve ya kuruluşlardan uzak durunuz.

Tabi mobilya montajı içinde bazı şartlar vardır. Taşıma şirketleri duvara montaj edilen mobilyaları söker ancak takmaz. Bunun sebebi de duvarlarda buluna elektrik kabloları tehlike arz eder. Ya da ev sahipleri taşıma firmalarına dava açabilir.

Gömme dolapların sökülüp takılması ekstra ücret hakkı doğurur. Modüler olmayan mobilyalar için ya kendi ustanız gelir yada nakliye firmasına ücret ödersiniz. Bir evde sökülen en büyük mobilya elbise dolaplarıdır. Diğer konsol,vitrin gibi mobilyalar de monte edilmeden paketlenerek taşınır. Ayrıntılı mobilya montaj bilgisi için sayfamızı geziniz.

Yüksek Katlarda Eşyalarınız Modüler Asansör İle Taşınır

Evden eve nakliyat firmaları 2. kata üzeri taşıma işlerinde asansör kullanır. Asansörlü taşımacılık bina dışına kurulan bir vinç sayılır. Bu makine sayesinde bina içine ve insan gücüne gerek kalmadan eşya taşımacılığı yapılır.

Bu sistem sayesinde eşyalarınız hem kısa zamanda taşınır. Hemde merdiven boşluklarında zara görmesi engellenir. Şehirler arası taşımalarda firmalar birbirlerinin asansörlerini kiralar ve öyle çalışır.

çamaşır makinası montajı
bulaşık makinası montajı

Standart Beyaz Eşyalarınızın Montajı Yapılır

Standart ile kastımız ; buzdolabı,çamaşır makinesi,kurutma makinesi,fırın,bulaşık makinesi gibi beyaz eşyalardır. Bu eşyalar için ekstra ücret ödemenize ve ya usta bulmanıza gerek yoktur. Evden eve nakliyat firmaları şehir içi ve ya şehirler arası nakliye esnasında bu işi yapmak zorundadır.

Ancak bu tür eşyaların hali hazırda yerleri olmalıdır. Eski evde de monte etmeye ve yeni evde montaj yapmaya müsait olmalıdır. Örneğin yeni evde çamaşır makinesinin hortumu musluğa yetişmiyor ise bunun sorumluluğu sizdedir. Nakliyat firmasından hortum temin etmesini isteyemezsiniz.

Klima,şofben,uydu gibi eşyalar için ya siz kendi imkanlarınızı kullanırsınız. Ve ya firmadan ekstra ücret dahilinde usta getirmesini istersiniz. bu tür eşyaların montajı standart evden eve nakliye hizmeti dışında kalır. Daha detaylı bilgi için sayfamızı ziyaret ediniz.

Ekstra Hizmetler Alabilirsiniz

Yukarıda bazı hizmetlerin normal taşıma planı dışında olduğunu belirttik. Ancak bu hizmetleri de evden eve nakliyat firmalarının yapmasını talep edebilirsiniz. Klima ve uydu,şofben,avize gibi eşyaların montajları da yapılmaz diye bir kural yok. Ek ücretler ile isterseniz hiçbir işe karışmadan tüm işi firmaya yaptırabilirsiniz. ,

Bazı firmalar bayan eleman da çalıştırır. Bu tip firmalara elbise toplama ve yerleştirme işleriniz de verebilirsiniz. Çalışan kesim için ideal bir ev taşıma programı gerekir. Bu yüzden sizin seçtiğiniz firma çok önemli. Her firma aynı profesyonellikte olmayabilir. Araştırma yapmadan karar vermeyiniz. Bunun için güvenli şirket nasıl bulunur yazımızı okuyabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Evet askılı koli ve ya elbise dolabı talebinde bulunursanız elbiseleriniz kırışmadan taşınabilir.
Endişelenmeyin. Profesyonel bir firma ile eşyalarınıza zarar gelmez. Sigortalı taşımacılık hizmeti veren firmaları tercih etmenizde fayda var.
Genelde şehir içinde yarım günde biter. Tabi çok eşyanız var ise örneğin 4+1 bir eviniz var ise süre uzayabilir.
Genel olarak evden eve nakliyat firmaları 5 eleman ile çalışır. Eşya miktarına göre bu değişir.
Elbette şehir içi şehirler arası fark etmez mobilya montajı standart hizmet dahilindedir.
Evet özellikle şehirler arası nakliye aşamasında sigortalı taşımacılık yapılır.
03224080282