Güvenilir Taşıma Şirketleri Nasıl Bulunur ?
güvenilir taşıma şirketleri nasıl bulunur

Güvenilir Taşıma Şirketleri Nasıl Bulunur ?

Günümüzde taşıma sektörü maalesef pek çok istenmeyen olaya ev sahipliği yapıyor. Bundan dolayı insanların taşıma şirketlerine olan güveni sarsılıyor. Aslında güvenilir taşıma şirketlerine ulaşmak çok basit. Kısa bir araştırma ile bu işi çözebilirsiniz. Bu konuda en büyük tavsiye görüştüğünüz firmanın sizinle aynı ilde olduğuna dikkat etmenizdir.

Taşıma Şirketlerinin Güvenliğini Nasıl Ölçebilirsiniz ?

İyi bir öneri; Sakın ola haritalarda ve sitelerde yapılan yorumları baz alarak karar vermeyin. Çünkü bu yorumların % 50 si çakma yorumlardır. Hele hele bütün yorumları 5 yıldız olanlardan uzak durun. Çünkü uzun vade de hatalar olmaması mümkün değildir. Bir firma 15 yorumda bir kötü yorum almış ise bu kötü olduğunu göstermez. Ortalama puanın doğallığına dikkat ediniz.

Bir taşıma şirketi ile temasa geçtiğinizde olası sorular da size ip ucu verebilir. Örneğin; Taşınma tarihi,eski ve yeni evin kat yüksekliği,oda saysı gibi sorular doğru sorulardır. Hele bu firma eşyalarınızı görmek için evinize gelmeyi teklif ediyorsa işi çözmüş sayılabilirsiniz.  Ya da sizi ofisine çağırıp sözleşme yapmayı teklif ediyor sa da büyük ölçüde güvenilir sayılır.

Her K3 Yetki Belgesi Olan Taşıma Şirketi Güvenilir Mi?

Tabi ki hayır. Bir firmanın tüm belgelerinin olması işini iyi yaptığı anlamına gelmez. Bu sadece bir kriter olarak kabul edilebilir. Taşıma şirketlerinin size yaklaşımı ve iş geçmişi de çok önemlidir. Bu noktada çevreniz de daha önce taşınan yakınlarınızdan referans almak da bir yol sayılır. Hatta en iyi seçeneklerden biridir.

Birde firmaların verdikleri hizmetleri analiz etmek gerekir. Örnek olarak 5. kat için firma arıyorsanız Adana asansörlü taşımacılık firması olduğuna dikkat etmelisiniz. Asansör olmayan bir firma ya sırtla taşıma yoluna gider ya da kiralama yoluna gider. Bu konuda sorun yaşamanız olası bir durumdur.

 

güvenilir taşıma şirketleri nasıl bulunur

Armut.com da Hizmet Veren Taşıma Şirketleri Güvenlimi ?

Burada amaç her hangi bir evden eve nakliyat platformunu  karalamak değildir. Sektörümüz ile alakalı bilgi paylaşımında bulunmak istiyoruz. Elbette Armut gibi sitelerde güvenilir nakliyeci arkadaşlar bulmanız mümkün.Ama & 80 risk altındasınız. Bugün Armut.com' a siz dahi bir taşıma şirketi olarak kayıt olabilirsiniz.  Buyurun bu linkten denemesi bedava.

Diyeceğimiz odur ki; birebir hizmet veren firmalar ile görüşmeniz daha sağlık olacaktır. Bu platformda sistem teklif usulüdür. Siz işi yazarsınız firmalar size teklif verir. Ancak karşıda teklif veren firmanın güvenirliğini asla ölçemezsiniz. Bu platforma güvenip teklif verenlere kapora adı altında para gönderip dolandırılan binlerce insan var. Bunun en yakın örneği İstanbul'da yaşandı. Haber kaynağına bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Sonuç olarak Armut ve E-Nakliyat gibi platformlarda başınız ağrır. En son seçenek bile olmamalıdır. Armut'da kayıtlı 14 bin ev taşıma firması var. Aslında gerçekte bu rakamın sadece % 20 lik bir bölümü yetkili firmalar. Hesabını siz kendiniz yapın.  Size kesinlikle bu tür siteleri tavsiye etmiyorum. Kaçınılmaz bir durum ise de çok dikkatli olunuz. Kesinlikle para vesaire göndermeyiniz.

Komisyoncu Taşıma Şirketleri Risk Grubunda !!!

Bu konu Adana şehir içi nakliye için zaten söz konusu olamaz. Komisyoncu kişi ve ya kuruluşlar şehirler arası nakliyat aşamasında ortaya çıkar.  İl dışı taşınacak iseniz ; ya bulunduğunuz ya da gideceğiniz ilde bulunan taşıma şirketlerini seçiniz. Örnek verelim ; Siz Adana'da İstanbul'a taşınacaksınız. Ancak görüştüğünüz firma Antalya firması ile burada bir komisyonculuk devreye girecektir.

Bu şekilde olası bir hasar durumunda anlaştığınız firma ve ya aracı firma suçu birbirine atacak ve siz mağdur taraf olacaksınız. Bir sonraki yazımızda Armut ile ilgili detaylı bir yazı yayınlayacağız. Bizi takip etmeye devam edin.

 

 

03224080282